Tipy

Ženy, které běhaly s vlky

Women who run with the wolves

od: Clarissa Pinkola Estés

Co mají společného pohádky a mýty a ženská duše? Víc než si myslíte. Pohádky nejsou jen romantické příběhy o dobru a zlu, ale ve svých původních podobách, starých i stovky až tisíce let to byly příběhy mnohdy kruté a drsné o životě a lidském charakteru. Zajímavý článek o původních verzích pohádek najdete zde: https://www.lidovky.cz/sipkova-ruzenka-metoo-06l-/zpravy-domov.aspx?c=A171222_103851_ln_domov_ele

Publikace „Ženy, které běhaly s   vlky“ se skrze různé příběhy věnuje především ženám a psychologii ženské duše. Je to kniha krásná, magická, hluboká, složitá, děsivá, otevírající hlubiny ženské duše a objasňující mnohé z našeho života.

Cenné dary

Ať už patříme mezi „hodné holčičky“, „starostlivé mámy“, „energické manažerky“ či cokoli jiného, v každé  z nás je v hloubi duše ukrytá divoká, nezkrotná síla, stejně jako hluboká moudrost, laskavost, tvořivost a neutuchající energie. Bohužel mnoho z nás se k těmto skrytým pokladům ani nedostane, některé ženy ani netuší, jaké mocné síly jsou v nich samotných ukryté, jakoby ztratily samy sebe. Pod tíhou různých společenských tlaků, životních rolí a povinností nás život do určité míry svázal a zkrotil ve snaze nás v těchto „civilizovaných“ rolích udržet. Některé naopak jakoby obuly ty posedlé Rudé botky z knihy a  snaží se ze života „urvat“ co to dá a přitom se vzdalují svému nitru. Ztratily jsme své sny, svou vášeň k životu a ani netušíme, jaké cenné dary skrýváme mnohdy i samy před sebou. Trvá to často celé roky, než k nim najdeme cestu. A tato kniha nám bude na této cestě spolehlivým průvodcem.

Archetyp Divošky

Autorka, dr. Estés nám na podkladě různých stovky let starých mýtů, pohádek a příběhů, z nichž mnohé pocházejí z její vlastní rodiny, pomůže spojit se znovu s naší divokou, zdravě nespoutanou povahou, s divoškou v nás. Představí vám archetyp Divošky, který je součástí ženské podstaty, její instinktivní já, jež je součástí každé z nás, ať už si to připustí nebo ne.

Jestli se trochu zajímáte o psychologii, sebepoznání, mystické příběhy či duchovno, rozhodně by tato kniha neměla uniknout vaší pozornosti. Stejně tak, jestli máte pocit, že potřebujete objevit nějakou skrytou část sama sebe, dozvědět se něco o sobě a jste ochotná o tom přemýšlet a zároveň máte odvahu se podívat do hloubky vlastního nitra.  Nejenže svým způsobem pomáhá léčit naši zraněnou a svázanou umlčenou duši, ale dokáže nás s ní opět propojit. Naučí nás milovat svou vlastní podstatu, radovat se ze své ženské energie, v níž je spojena láska, křehkost, citlivost, starostlivost, sdílení, pochopení stejnou měrou s nezměrnou silou, moudrostí, divokostí a odvahou.

Pohled do vlastního nitra

Nutno podotknout, že to není kniha pro každého. Je náročná na čtení i na pochopení, psaná květnatě a v metaforách. Taky to není žádná útlá novela, má přes 400 stran. Je asi rovněž důležité, aby se do vašich rukou dostala ve správnou dobu. Tehdy, kdy k ní žena dozraje a plně pochopí. Každá kapitola na základě nějakého příběhu, pohádky, mýtu popisuje určitou etapu života ženy, jejího vývoje, kterou může, ale taky nemusí projít a to, jak se její život s těmito událostmi mění. Občas se vám stane, že u některé kapitoly s údivem zíráte a říkáte si „Jo! To přesně znám! Teď už tomu rozumím.“ Zcela určitě jsme někdy potkaly nějakého Modrovouse či si obuly Rudé boty, které nás absolutně a nekontrolovaně ovládly. Pomůže vám zpracovat a pochopit různé události ve vašem životě, vyrovnat se s nimi a pocítit se celistvější a silnější na další cestě životem. Může vám také ale otevřít staré bolestivé rány a pomoci je vyčistit. Pohled do vlastního nitra bývá málokdy procházka růžovým sadem. Ale rozhodně se vyplatí.

Snad každý vášnivý čtenář má ve své knihovničce tituly, ke kterým se rád vrací a o kterých si myslí, že by neměly chybět snad v žádné knihovně. Tato kniha patří k těm titulům, které by se podle mně měly nacházet v knihovně snad každé ženy. Potencionálně i některého zvídavého muže. Je to kniha, ke které se člověk může vracet v různých životních etapách a hledat v ní posilu a útěchu v problematických obdobích.

Ženy, které běhaly s vlky

Koupíte třeba zde: http://bit.ly/2Djkb8J

https://www.megaknihy.cz/esoterika/6048-zeny-ktere-behaly-s-vlky.html

https://www.knizniklub.cz/knihy/8520-zeny-ktere-behaly-s-vlky.html

Bohužel je většinou vyprodaná, ale někteří prodejci nabízejí možnost upozornění na to, kdy bude  znovu na skladě.

Clarissa Pinkola Estét, Ph.D.

Americká básnířka, jungiánska psychoanalytička a post-traumatická specialistka je autorkou mnoha knih o životě a duši a její práce byly přeloženy do 38 jazyků.

Clarissa vyrostla na téměř vymizelé ústní a etnické tradici svých mexicko-španělských předků i maďarské rodiny, která ji adoptovala. Dětství prožila v malé rolnické vesnici, poblíž Velkých jezer (Great Lakes). Estés je mezinárodně uznávanou a oceňovanou autorkou, diplomovanou psychoanalytičkou Jungovy psychologické školy International Association of Analytical Psychology v Curychu a ředitelkou C. G. Jung Center for Education and Research ve Spojených státech amerických. V minulosti studovala na Union Institute & University, kde získala doktorát z etno-klinické psychologie za studium sociálních a psychologických vzorců v kulturních a domorodých skupinách. V současnosti často přednáší, jako respektovaný host, na různorodých univerzitách.

 

 

 

Uložit

Jsem docela normální ženská, rozpuk mládí mám už definitivně za sebou, životem značně otřískaná, nicméně fasáda stále zachovalá, „a interiér“ víceméně v původním stavu 🙂 Jako správný introvert miluju knížky, filmy, muziku, fotky a umění vůbec, ale také módu a design. Taky ráda tvořím. Kdeco. Některé výrobky můžete najít v části “obchod”. Část extroverta ve mně mne i v 50 táhne na koncerty a rockové festivaly a různé jiné akce a nejspíš může i za tyhle stránky… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *