Tipy

Mladí srdcem – Young at heart

Máte někdy pocit, že ten život stojí za starou belu a že už vás nic nečeká a na spoustu věcí už jste staří? Tak vám upřímně garantuji, že po zhlédnutí tohohle filmu/dokumentu si podobné úvahy zatraceně rozmyslíte. Sledovat bandu seniorů ve věku mezi 75-93 let, kteří si užívají život plnými doušky a svou jedinečnou hudební show dokáží strhnout lidi po celém světě je jednoduše radost.

 

Amatérští hudebníci, kteří zpívají punkové, rockové, funkové  a jiné pecky od takových legend jako Led Zeppelin, Pink Floyd, Clash, U2, James Brown, Leonard Cohen, Sonic Youth, Talking Heads či Coldplay, si svůj koníček neskutečně užívají. Jako celý svůj život. Navzdory tomu, že se potýkají se spoustou těžkostí, zdravotních problémů, úmrtími svých kamarádů, to nikdy nevzdají a budou žít vždy naplno.

young at heart - plakát k filmu

Radost ze života i v 90

Jejich energie a radost ze života je strhující, dojemná a až neuvěřitelná. Hlavně neztratit naději. Hořko-sladký příběh života. I ty jejich hlášky jsou fenomenální: prý „je sex po sedmdesátce delší a užijete si víc legrace.“ „Jezdili jsme z kontinentu na kontinent, až jsem z toho inkontinentní.“ „Je to jen taková třešinka na dortu, akorát že ten dort jsme už snědli…“ V jedné chvíli se za břicho popadáte, abyste vzápětí proslzeli kapesník. A doufáte, že až budete v jejich věku, budete mít kolem sebe lidi, se kterými si stáří dokážete užívat podobným způsobem a zůstanete mladí srdcem.

Young at heart

https://www.csfd.cz/film/237934-mladi-srdcem/prehled/

 

Jsem docela normální ženská, rozpuk mládí mám už definitivně za sebou, životem značně otřískaná, nicméně fasáda stále zachovalá, „a interiér“ víceméně v původním stavu 🙂 Jako správný introvert miluju knížky, filmy, muziku, fotky a umění vůbec, ale také módu a design. Taky ráda tvořím. Kdeco. Některé výrobky můžete najít v části “obchod”. Část extroverta ve mně mne i v 50 táhne na koncerty a rockové festivaly a různé jiné akce a nejspíš může i za tyhle stránky… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *