O zdraví

Dejme si šlofíka

Dáváte si občas “dvacet”? Dáváte si šlofíka? Pokud ne, tak možná děláte chybu. Když jsem měla děti ještě malé, stávalo se mi, že jsem byla tak unavená, že jsem skoro na oči neviděla. Manžel mi říkával „tak si běž lehnout, dej si šlofíka“. Což mi samozřejmě přišlo nereálné, nevhodné, to se přece nedělá. Ani nevím, jestli bych si pak připadala neschopná, nebo mi to připomínalo mou babičku v dětství, která si pravidelně po obědě chodila „dát dvacet“.

dejme si šlofíka
Foto: Pixabay.com

Tělo si řekne, kdy si potřebuje odpočinout

Ale jednou jsem to nevydržela a řekla si „tak co, pro jednou se svět nezboří“. A on se samozřejmě nezbořil. Ani ten můj, ani manželův, ani dětí, a už vůbec ne ten globální. Ale já se za půl hodinky probudila svěží jako mimino. Ideální je se po probuzení opláchnout studenou vodou a jít na přímé světlo. Od té doby jsem to začala praktikovat vždycky, když si o to tělo řeklo. Někdy 20 minut, někdy hodinka. Někdy jsem si nařídila i budík, abych se „nepřespala“, to je pak člověk rozespalý a než se vzpamatuje, chvilku to trvá. Ne každý den, ale vždy, když bylo třeba. Začala jsem být odpočatější a dodala jsem si tím energii do zbytku dne.

dejme si šlofíka
Foto: Pixabay.com

Dejme si šlofíka, opravdu si to můžete dovolit

Opravdu nebudete působit méně schopná, méně dokonalá, přece jenom nejsme stroje. A tělo si umí říct o to, co potřebuje, tak mu naslouchejte, myslí to s vámi dobře. Takže naučte svou rodinu, aby respektovali vaši potřebu odpočinku, když ji potřebujete. Když budou remcat, můžete jim s klidným srdcem říct, že když vás nechají si odpočinout, budete pak svěžejší a rozhodně milejší. Odvolat se můžete taky na odborníky, protože mnoho výzkumů potvrzuje prospěšnost 10-30 minutového odpoledního zdřímnutí. Nejenže vám dodá energii do zbytku dne, ale navíc zvyšuje výkonnost a bystrost, snižuje stres a krevní tlak a je prevencí proti depresi a dokonce proti mrtvici. Doporučuje se dát si krátce před odpoledním zdřímnutím kávu či jiný koeinový nápoj, což mohu potvrdit, protože okamžitě po kafi jsem zralá na spánek okamžitě. Chvíli totiž trvá než začne působit její povzbuzující účinek. Takže šup na to, dejme si šlofíka 🙂

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂
dejme si šlofíka
Foto: Pixabay.com

Uložit

Uložit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Krásný den.
Vítám Vás na mých stránkách. Blog pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží. Které umějí být samy sebou, nebojí se vyčnívat z davu a umí si užít vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé. Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajích se štěstí, zdraví, módy a životního stylu.

A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana

Uložit