O štěstí

Věříte na boží mlýny?

Říká se, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Další podobné rčení, méně známé, je že “pánbůh peče oplatky, ale nerozdává je teplé.” Obě pojednávají o jakési boží spravedlnosti, kdy na každého jednou dojde. Všichni věřící se samozřejmě můžou utěšovat představou posledního soudu nebo karmy,ti ostatní doufají, že se to těm lidem prostě nějak vrátí, optimálně co nejdříve 😀 . Včetně mě.

Máte chuť na pomstu?

Pokaždé, když mi někdo něco provedl, měla jsem v prvotním záchvatu vzteku chuť dotyčnému či dotyčné „zakroutit krkem“. Navíc když jsem viděla, jak jsou tihle lidé naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv výčitek svědomí či pocitů viny. Ale protože jako čarodějky věřím tomu, že co vyšleš, se ti vrátí, raději to nechám plavat. Čarodějky říkají, tuším, že se ti vše, co, vrátí 3x. Já nevím, ono bohatě stačí jednou, tak nač jen tak zbytečně pokoušet osud? Pomsta může být sladká. Ale nikdo nevíme, čím bude nakonec vykoupena. Nakonec na to pamatují i stará lidová rčení „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“ a podobné.

Foto: Pixabay.com

Existuje boží spravedlnost?

Faktem je, že si většinou představujeme, že se dotyčným osobám přihodí něco podobného, co provedli oni nám, ale mám pocit, že to je trochu jinak. Už několikrát jsem viděla, že se lidem, kteří mě nějak podrazili, stalo něco hodně nepříjemného, i když z úplně jiného soudku, než bylo to, provedli oni mně. A tak myslím, že ona „boží spravedlnost“ opravdu existuje, i když funguje trochu jinak, než jsme si zpravidla mysleli. Asi prostě raní člověka na jeho citlivém místě. Nestane se mu to, co provedl nám, protože to jeho slabé místo není.

Foto: Pixabay.com

A tak už dávno na tyhle lidi ani nejsem naštvaná. Říkám si, že na každého jednou dojde. Boží mlýny melou, i když trochu pomalu, ale jistě. Ale melou taky v našem případě, tak bychom si měli dávat pozor, aby se nám nevracely naše špatné skutky, ale jen ty dobré.
A jaká je vaše zkušenost s božími mlýny? Zažili jste v životě nějaký výrazný příklad?

Uložit

Uložit

Uložit

Jsem docela normální ženská, rozpuk mládí mám už definitivně za sebou, životem značně otřískaná, nicméně fasáda stále zachovalá, „a interiér“ víceméně v původním stavu 🙂 Jako správný introvert miluju knížky, filmy, muziku, fotky a umění vůbec, ale také módu a design. Taky ráda tvořím. Kdeco. Některé výrobky můžete najít v části “obchod”. Část extroverta ve mně mne i v 50 táhne na koncerty a rockové festivaly a různé jiné akce a nejspíš může i za tyhle stránky… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *