O štěstí,  O zdraví

Jde na vás splín? Nebraňte se mu.

Máme tady podzim a s ním i nevyhnutelný splín. Člověk by nejradši zůstal zakutaný ve vyhřátém lůžku a nevěděl o světě. V úplně nejlepším případě by se mu líbila hollywoodsky romantická představa o dni stráveném v objetí úžasného chlapa na měkké hřející kožešině v přítmí plápolajícího ohně v krbu. No, nemám ani krb, ani kožešinu, a s tím chlapem to taky není žádná sláva. Takže mi většinou nezbude nic jiného než vstát a nějak se s tím srovnat.

Jde na vás splín?

Zápasit je většinou zbytečné

Byly doby, kdy jsem se svým splínem dlouho a víceméně beznadějně zápasila. Taky co se budeme povídat, všichni se občas rádi litujeme. Jenže já se nechtěla litovat, chtěla jsem být co nejdříve funkční a v pohodě. Ale čím víc jsem chtěla ze své deprese uniknout a chtěla jsem aby mi už už bylo dobře, tím déle to nakonec trvalo a nebralo to konce.

Jde na vás splín?

Zkuste opačný přístup. Ponořte se do něj.

Až po letech jsem zjistila, že nejlepší přístup je úplně opačný. Když už na mě přijde jakákoli melancholie, splín, deprese, ať tomu chceme říkat jakkoli, vítám ji s otevřenou náručí. Jako jakési znamení, že si duše i tělo potřebují odpočinout, srovnat se. Takže se pokud možno zavřu doma, pustím si nějaký hodně depresivní film nebo depresivní hudbu, jsem schopná nad sebou bulet, jaká to jsem ale chudinka a jak já mám ten život těžký… 😀 A víte co? Ono to samo rychle přejde. Rychleji než kdykoli dřív, když jsem tenhle stav nechtěla přijmout a usilovně se mu bránila. Prostě některé stavy duše, nálady, potřebují plně odžít, abychom se mohli zase posunout dál.

Takže si vychutnejme svůj podzimní splín a nebraňme se mu. Možná se jedná o nějakou formu regenerace. Když je venku pošmourno, je k tomu ideální doba.

Máte vy nějaký trik, jak na podzimní splín? Podělte se s námi!

Jde na vás splín?

Líbil se vám článek? Dejte mu To se mi líbí nebo ho sdílejte níže 🙂

970x250-erotickepradlo3-1429533360.jpg

Uložit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Krásný den.
Vítám Vás na mých stránkách. Blog pro ženy a o ženách, které jsou už krapet životem otřískané a přesto nebo právě proto si dokázaly udržet nadhled, radost ze života a jsou stále duchem mladé. Nebo se o to alespoň snaží. Které umějí být samy sebou, nebojí se vyčnívat z davu a umí si užít vlastní život. Ženy inteligentní, schopné, kreativní, aktivní, originální, nezávislé. Přihlášením budete dostávat informace o nových článcích týkajích se štěstí, zdraví, módy a životního stylu.

A uvítám, když se podělíte i o své zkušenosti a názory k tématu v komentářích.
Těším se!
Ivana

Uložit