O botech, O kráse, O zdraví

Jak vybírat pohodlné boty

 

Všichni známe bolesti a únavu nohou , puchýře, mozoly a otoky, které nám způsobují špatně padnoucí boty. Právě proto bychom měli výběru bot věnovat patřičnou pozornost. Samozřejmě, že chceme, aby byly stylové a elegantní, ale měly by být také pohodlné a trvanlivé. Víte, jak vybírat pohodlné boty už v obchodě?

Pinterest @Torey~Novakovic

<

Pár jednoduchých pravidel
  • Velikost a tvar boty by měly co nejvíce odpovídat tvaru vašeho chodidla. V opačném případě se vám noha bude deformovat, budou na chodidlech tvořit otlaky a strupy a časem se problém může stát chronickým.
  • V každém případě by neměly být těsné, spíš malinko větší, tak aby noha měla pohodlí v klidovém stavu, protože při chůzi se její velikost malinko zvětšuje, také může natékat, tak aby měla kapku prostoru.
  • Při zkoušení bot rozhodně nespoléhejte jen na zkoušení vsedě. Určitě obujte obě a pořádně se v nich projděte.
  • Prsty by měly mít dostatek prostoru, tak abyste s nimi mohli volně pohybovat. Dávejte také pozor na prostor pro palec, ať nemusíte v pozdějším věku řešit problém vbočeného palce.
  • Boty zkoušejte během dne, ne navečer, dokud ještě nejsou unavené a oteklé.
  • Boty by také neměly být příliš volné, aby nezpůsobovaly mozoly a otlaky.
  • Naproti tomu letní otevřené boty by měly být těsnější, aby přiléhaly k noze, zejména v oblasti podpatku. Pokud jsou příliš volné, chodidla při pohybu vyklouzávají ven, což ztěžuje pohyb a vede v rychlé únavě nohou

Uložit

Jsem docela normální ženská, rozpuk mládí mám už definitivně za sebou, životem značně otřískaná, nicméně fasáda stále zachovalá, „a interiér“ víceméně v původním stavu 🙂 Jako správný introvert miluju knížky, filmy, muziku, fotky a umění vůbec, ale také módu a design. Taky ráda tvořím. Kdeco. Některé výrobky můžete najít v části “obchod”. Část extroverta ve mně mne i v 50 táhne na koncerty a rockové festivaly a různé jiné akce a nejspíš může i za tyhle stránky… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *