O botech, O kráse, O zdraví

Jak na mozoly na nohou přírodní metodou

Snad každý z nás někdy v životě pocítil, jak nepříjemné a bolestivé mohou být různé otlaky a mozoly na nohou. Vznikají v horní vrstvě epidermis a bývají způsobeny tvrdými a nepohodlnými botami a velice často také botami novými, které ještě nejsou rozchozené.

Abychom se těmto problémům co nejvíce vyhnuli, měli bychom dávat pozor již při nákupu.

·         Vybírejme boty kvalitní a co nejvíce pohodlné, ideálně z přírodní usně

·         Boty zkoušíme obě, pravou i levou a snažíme se v nich co nejvíce projít v obchodě ještě před nákupem, ať zjistíme, jestli tlačí nebo někde dřou apod.

·         Musí mít přesný rozměr. Někdy nestačí znát jen správnou velikost. Různé firmy různě číslují a různé boty mají různý tvar. Proto je třeba je vyzkoušet, aby nebyly ani příliš úzké, ani příliš volné.

Jak si pomoct v pohodlí domova

O nohy je samozřejmě třeba se také náležitě starat, udělat si pravidelně domácí pedikůru či navštívit odborníka. Pravidelností by mělo být použití krému na nohy či jiného hydratačního krému, abychom kůži zachovali měkkou a hladkou.

Můžete ale zkusit přírodní metodu, která vám pomůže zjemnit kůži na chodidlech a odstranit vytvořené mozoly.

Nakrájíme si plátky rajčete, které přiložíme na problematická místa, překryjeme gázou (můžete použít i kuchyňské papírové utěrky), ovineme igelitem (může být i potravinářská fólie) a natáhneme si ponožky. Ideální doba je na noc, kdy tělo odpočívá a regeneruje se. Ráno ponožky sundáme, odstraníme plátky rajčat a nohy opláchneme teplou vodou. Tento postup bychom měli opakovat  každou noc, dokud se kůže na chodidlech nezjemní.

Foto: Pixabay.com

Uložit

Jsem docela normální ženská, rozpuk mládí mám už definitivně za sebou, životem značně otřískaná, nicméně fasáda stále zachovalá, „a interiér“ víceméně v původním stavu 🙂 Jako správný introvert miluju knížky, filmy, muziku, fotky a umění vůbec, ale také módu a design. Taky ráda tvořím. Kdeco. Některé výrobky můžete najít v části “obchod”. Část extroverta ve mně mne i v 50 táhne na koncerty a rockové festivaly a různé jiné akce a nejspíš může i za tyhle stránky… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *